Historia

Kiedy Andrzej Makolągwa stawiał swoje pierwsze kroki wśród zapachu struganego drewna i narzędzi stolarskich w warsztatach obydwu swoich dziadków, nie wiedział jeszcze, że właśnie rodzi się pasja, która pochłonie Go na całe życie. Rodzinne tradycje, ogromna wiedza i doświadczenie nabywane od najmłodszych lat znalazły kontynuację w dzisiejszej Manufakturze Stolarskiej. Jest to miejsce, w którym szacunek do drewna, umiłowanie ciężkiej pracy oraz rzemieślnicza maestria tworzą unikatową jakość na miarę sztuki.
1988
Zamknij Andrzej Makolągwa rejestruje jeden z pierwszych w regionie zakład stolarstwa. Warsztat zostaje wpisany do rejestru działalności pod numerem 44.
1988
1989
Zamknij W Poniatowej k. Lublina – miejscu, gdzie w okolicy rozciągają się lasy sosnowe - przyszła Manufaktura znajduje swoją rzemieślniczą przestrzeń przy ulicy Leśniczówka 21. Andrzej Makolągwa decyduje się na specjalizację w stolarce budowlanej i sprowadza z Niemiec nowoczesne urządzenia.
1989
1991
Zamknij Powstaje marka Stolmako. Nazwa jest esencją dwóch kluczowych dla niej słów: stolarstwo i Makolągwa.
1991
2003
Zamknij Michał Makolągwa, syn twórcy Stolmako, zostaje włączony do grona pracowników firmy. Jednocześnie kontynuuje studia na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie.
2003
2004
Zamknij Andrzej Makolągwa jest jednym z inicjatorów powstania stowarzyszenia Polskie Okna i Drzwi – dzisiaj najbardziej prestiżowej organizacji branżowej.
2004
2005
Zamknij Konsekwencja twórcy Stolmako, wierność drewnu i bezkompromisowa jakość owocują licznymi wyróżnieniami i nagrodami, w tym m.in.: Najlepsze Małe Przedsiębiorstwo, Złoty Kask, Rzetelna Firma, Firma Nowego Milenium, nagrody za innowacyjne produkty od Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa. Jednak największy powód do dumy to laur składający się z doskonałych rekomendacji wielu zadowolonych klientów.
2005
2009
Zamknij Nieustannie pracując nad rozszerzeniem oferty, która ma zaspokajać różne potrzeby klientów, firma wprowadza do swojego asortymentu okna pasywne do budynków energooszczędnych. Oraz nowoczesne rozwiązanie: technologię łączącą wykorzystanie drewna i aluminium do okien oraz ogrodów zimowych.
2009
2013
Zamknij Firma rozpoczyna nowy etap. Do jej twórcy Andrzeja Makolągwy – wirtuoza w swoim rzemiośle dołącza Piotr Parys – biznesmen z charyzmą, zapewniający wsparcie kapitałowe, oraz Tomasz Dudziński – doświadczony ekspert do spraw sprzedaży i marketingu. Zmienia się nazwa na MAKOLĄGWA Manufaktura Stolarska. Ale miłość do drewna i jego głębokie zrozumienie oraz dbałość o detale i dążenie do perfekcji pozostają niezmienne.
2013